درباره مشاوره بدبین هستید؟ امیدوارم که این طور نباشد.

آخر می دانید این داستان های ی به ضرر خیلی از کسب و کارها تمام شده و به نوعی ایجاد تبلیغ منفی می کند.

ما به مشاوره با دید کسب و کار نگاه نمی کنیم. مشاوره نوعی خدمت به شمار می آید.

و صد البته که در بین نزول و عدم ترقی کسب و کارها، برخی خدمات نیز دچار عدم بهره وری شده اند.

بیایید نگاهی اجمالی به این قضیه داشته باشیم.

با گپچه همراه باشید.

چرا و چگونه ؟!

یک زمانی مردم بیکاری ، تلفن را برمی داشتند و ایجاد مزاحمت می کردند.

صرفا برای سرگرمی و ی عقده های شخصی! فوت می کردند و قطع می کردند.

بعدها و با گذر زمان این داستان پیشرفت هم کرد.

ما به عنوان انسان های متمدن انتظار داریم با گذر زمان، به نوعی از معرفت دست پیدا کنیم.

این معرفت باعث رخدادهای مثبت شود و به بیان ساده تر ،انسان ها فهمیده تر شوند.

اما گویی این موضوع فقط در حد یک تئوری است.

با گذشت زمان ،نه تنها انسان ها معرفتی کسب نمی کنند، بلکه روز به روز بر عقده گشایی اصرار می ورزند و در راه غلط خود فروتر می روند.

همین دلیلی است بر این ی های امروزی.

البته نباید مشکلات اقتصادی را موضوعی بی اهمیت خطاب کرد.

موارد زیادی در این رفتار نابه هنجار دخیل هستند.

یکی از همین موارد مشکلات اقتصادی و دیگری فقر اجتماعی است.

افرادی هم که سعی در نفوذ در خوبی ها دارند گاها دچار این انحراف شده و به ناچار دست به چنین کارهایی می زنند.

اما ما به عنوان روانشناسان اجتماعی دلیل عمده ی ها و سودجویی ها را ، خود افراد می دانیم.

فرض کنید نصف عقاید یک فرد خوب و باقی آن بد باشند.

با بدتر شدن شرایط محیطی مثل همین ازدیاد فقر، افراد گرایش بیشتری به جنایت پیدا می کنند.

در اینجا منظور از جنایت قتل و کشتار نیست. بلکه هرگونه خلاف و جرم اجتماعی به نوعی جنایت به حساب می آید.

قصد نداریم مفاهیم اساسی فرهنگی و انسانی را تشریح کنیم؛ اما همین قدر بدانیم کافیست که جنایت اجتماعی، می تواند کیف قاپی هم باشد.

حال فرض کنید یک سوم عقاید یک فرد بد و باقی خوب باشد.

مسلم است که حتی با بروز شرایط مفتضح اجتماعی هم، این فرد رغبتی به انجام کار خلاف نخواهد داشت.

به همین سبب است که می گوییم دلیل عمده سودجویی های امروزی، خود افراد هستند.

اینکه ما افراد خوب بسازیم و پرورش بدهیم نیز به موضوع خانواده باز می گردد.

حال زمان آن رسیده که از خودتان چند سوال بپرسید.

آیا برای من زنگ زدن به اورژانس و ایجاد مزاحمت کردن جذابیت دارد؟

آیا من دوست دارم که متفاوت تر از دیگران باشم و به جای رانندگی پشت خط ترافیک، از جاده خاکی عبور کنم؟

و.

مشاوره موضوعی است که مظلوم واقع شده است

در بحث قبلی یادآور شدیم که سودجویی چرا و چگونه ایجاد شده است.

در اینجا قصد داریم به ضربه ای که خدمات و کسب و کارهای مختلف از این ناهنجاری خورده اند، صحبت کنیم.

یکی از همین خدمات، خدمت مشاوره است.

مطمئن هستم که بارها و بارها برایتان پیش آمده است که خواسته اید با فردی هم صحبت شوید اما متوجه شده اید که این فرد، فرد مناسبی برای گفتن این حرف نیست.

در واقع ما نمی توانیم فرد مناسب خود را پیدا کنیم.

پدر و مادر افراد دلسوز زندگی ما هستند. اما این دلسوزی نمی تواند پاسخگوی هر مرحله از زندگی ما باشد.

یا قصد م با یک دوست را داریم که متوجه می شویم این دوستی زیاد پایدار نخواهد بود و بهتر است مسائل اساسی خود را با او عنوان نکنید.

به همین منوال افراد دیگر و دیگر، و دلایل محکم تر و بازدارنده تر.

پس باید چه کرد؟ من به شخصه همواره م با یک فرد غریبه و دلسوز را ترجیح داده ام.

درست یا غلط این مسئله باعث سود و ضرر من هم شده است. اما احساس می کنم سودمندی این انتخاب بیشتر از ضررهایش بوده است.

اگر شما هم با من موافق هستید، بگذارید با شما مخالفت کنم !!

گفتم که این انتخاب می تواند مضراتی هم داشته باشد.

یکی از بزرگ ترین نکات منفی این انتخاب، این است که فرد غریبه با ویژگی های شما آشنا نیست.

اگر بتوانید چنین فردی را پیدا کنید، باید ویژگی های خودتان را صادقانه و البته درست برای او شرح دهید.

حال مشکل اینجاست که چطور چنین فردی را می توان یافت؟

جواب ما به شما در این لینک نهفته است.

سری به گپچه بزنید

افرادی دلسوز و فکور در گپچه گرد هم آمده اند تا بتوانند در راستای خیر و صلاح شما پیش بروند و در این صورت است که مشکل شما تماما حل خواهد شد.

یا بهتر است بگویم کن لم یکن و ریشه کن خواهد شد.

بهتر است در این باره زیاد فکر نکنید. چراکه فکر زیاد شما را به تردید خواهد انداخت.

در کار خیر حاجت هیچ استخاره ای نیست.

پس منتظر چیزی نمانید و خودتان شروع کنید.

از شما حرکت و از خدا هم برکت.

منبع

مطالب روانشناسی همین ,افراد ,مشاوره ,جنایت ,دلسوز ,پیدا ,ی ,دلیل عمده ,چنین فردی ,مشکلات اقتصادی ,پیدا کنیم منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

این نیز بگذرد طراحی اپلیکیشن تابستون کافی نت ماندگار اطلاعات تخصصی سینمای جهان بازرگانی اشراق - مواد اولیه پلیمری سئو کلاه سفید تور آنکارا